style3
Sivas Makina Turizm İnşaat Nakliye Ltd. Şti.
0 346 226 11 64  Enka Güvencesiyle

Kiralık İş Makinaları

Sivas Kiralık İş Makinaları


Sivas kiralık iş makinaları sektöründeki gelişmeye paralel ve uygun olarak hızla gelişmiş ve yapılan işlere göre çok fazla makine geliştirilerek kullanılmaya başlanmıştır. İş makineleri ile çalışma yaparken aşağıda verilen iş güvenliği kurallarına mutlaka uymak gereklidir.
 

  • İş makinesi çalışırken kesinlikle terk edilmemelidir.
  • İş makinesi park durumunda bulunurken park emniyeti uygulanmalıdır.
  • Yapılan işe uygun kıyafetler ve koruyucu aparatlar kullanmalıdır.
  • Çalışma alanları ve kullanılacak olan makine iyi bir şekilde kullanıcı tarafından tanınmalıdır.
  • Acil durumlar için mutlaka yangın söndürücü bulundurulmalıdır.
  • Kullanılan makinenin temizliği mutlaka haftada bir kez yapılmalıdır.
  • Yakıt ikmali zamanlarında kesinlikle ateşle yaklaşmamalıdır.
  • Kapalı alanlarda iş makineleri kesinlikle uzun süreli çalıştırılmamalıdır.
  • Çalışmaya başlamadan önce çevredeki kişiler uyarılmalı, makine önünde hiçbir canlı kalmamalıdır.
  • Arızalı iş makinelerine ikaz etiketleri asılmalı iş makinesinin dışında kalan kişilerde o iş makinesinin arızalı olduğunu bilmelidirler.


En Çok Kullanılan Kazı Makinesi “Ekskavatör”

Satılık iş makinaları ekskavatörler palet ve tekerlekleri seviyesinden üstündeki ve altındaki seviyelerde kazı yapabilirler. Üst tabanları sıyırma, kanal şeklinde kazı yapma, kırma ve yükleme işleri yapan makineler olarak bilinir.
 

Temellerde ve kanal açma işlerinde de kullanılan ekskavatörler, kara ve demir yolu inşaatlarında, baraj yapımlarında ve taş ve maden ocakları gibi alanlarda kullanılan makinelerdir.
 

Ekskavatör Nе İşe Yarar?

Ekskavatörlerin de kendi aralarında birkaç tane çeşidi bulunmaktadır. İhtiyacı olanların en fazla kullandıkları paletli ekskavatör modelleri gevşek zeminlerde kazma işlemi, kanal açma işlemleri ve yükleme işlerinde verimlilik gösterirler. Enka iş makinaları bünyesinde satılan tüm ekskavatörler dengeli çalışmaları nedeni ile ağır işlerde kullanılabilir.
 

Palet seviyesini çok fazla aşmayan sulu ve bataklık tipi zeminlerde dahi kullanılabilmektedir. Paletlerinin kaplamalı zeminlerde zemini bozmaması için tereyler ile taşıma yapılmaktadır. Ekskavatörlerin dar alanlarda manevra kabiliyetleri de oldukça yüksektir. Yapısına uygun olarak nokta dönüşü bile gerçekleştirebilirler.
 

Sert zeminlerde kazma, kanal açma ve yükleme gibi işlerde verimli olabilen lastik tekerleklere sahiplerdir. Zeminlerin kaplamalı olanlarında kaplamalara zarar vermediğinden dolayı karayolları üzerindeki çalışmalarda tercih edilirler.